Ostroga piętowa a domowe sposoby

Ostroga piętowa a domowe sposoby

W momencie, gdy dopadają nas jakieś schorzenia, zwykle w pierwszej kolejności sięgamy po domowe sposoby. Nie ma w tym nic złego, o ile, faktycznie są skuteczne i nie spowodują, że pogorszymy swój stan. W leczeniu ostrogi piętowej również wiele osób stosuje naturalne metody. Jakie dokładnie? Sprawdzamy!

Dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze

Przede wszystkim mowa tutaj o spożywaniu produktów bogatych w witaminy: B5, C, D3, E oraz K, jak również magnez, żelazo, potas oraz kwas omega-3. Jeśli w naturalny sposób nie da się dostarczyć wszystkich wymienionych elementów, można sięgnąć po suplementację. Na rynku istnieje całkiem sporo różnego typu suplementów, które pozwolą na uzupełnienie niedoborów.

Okłady z lodu

Dużą skutecznością w łagodzeniu dolegliwości bólowych wykazują okłady z lodu. Wystarczy na kilka minut przyłożyć kostki lodu do chorobowo zmienionego miejsca, by zmniejszyć ból i tym samym zapewnić sobie ukojenie.

Moczenie stóp w urynie

Do domowych metod można zaliczyć również moczenie stóp w urynie. Leczenie ostrogi pietowej moczem pozwala złagodzić stan zapalny i złagodzić ból, czasami nawet cofnąć zapalenie. Aby jednak terapia przyniosła efekty, wymaga systematyczności i czasu.

Wykorzystanie sody oczyszczonej

W walce z ostrogą piętową dobre efekty daje również soda oczyszczona. Można przygotowywać z niej napary i moczyć obolałe stopy z dodatkiem ciepłej wody. Sodę oczyszczoną można stosować również w postaci okładów. W tym celu należy wymieszać ją z odrobiną wody i przykładać na piętę jako maskę.

Masaże z olejkami

Masaże punktowe z wykorzystaniem olejków do aromaterapii również dają dobre efekty. Do ich wykonywania warto sięgać po takie olejki jak majerankowy, czy lawendowy oraz wzbogacić je kroplą oliwy z oliwek.

Stosowanie octu jabłkowego

Przy ostrodze piętowej wiele osób zachwala dobroczynne właściwości octu jabłkowego. Można go używać do robienia okładów, w tym celu wystarczy nasączyć szmatkę i przykładać do chorobowo zmienionej pięty, lub po prostu pić 2 łyżeczki każdego dnia.