Czym zastąpić cukier

Czym zastąpić cukier

 

Kiedyś bardzo popularnym hasłem było powiedzenie: „Cukier krzepi” . Jak jednak wiemy produkt ten bynajmniej nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, a wręcz przeciwnie. Jest on bowiem przede wszystkim winiony za coraz większą otyłość występującą zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W związku z czym warto byłoby zastanowić się, czym zastąpić cukier, aby nasze ulubione pozostały słodkie, a jednocześnie abyśmy nie musieli obawiać się o swoje zdrowie. Na szczęście na naszym rynku znajdziemy wiele ciekawych zamienników, jak również produkty naturalne, dzięki którym będziemy mogli zdrowo dosłodzić wybrane dania.

Już od dawnych czasów, aby uzyskać odpowiednią słodycz potraw  stosowano miód. Oczywiście chodzi tutaj o miód naturalny, a nie sztuczny Ten ostatni bowiem bazuje właśnie na typowym cukrze, którego chcemy uniknąć w swojej diecie. Jednakże w przypadku tego produktu należy pamiętać o tym, iż  jest on jednak kalorycznym produktem. Poza miodem mamy do wyboru także takie naturalne słodziki jak stewia czy ksylitol. Mogę one być poddawane obróbce termicznej, a co więcej nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie w takim stopniu jak sacharoza. Jednakże, jeżeli jesteśmy posiadaczami zwierząt domowych, zwłaszcza psów, tutaj trzeba mieć na uwadze fakt, iż ksylitol jest dla nich niezwykle niebezpieczny i w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

Poza wspomnianymi naturalnymi substancjami słodzącymi, do wyboru mamy również cały szereg sztucznych słodzików, chociażby na bazie aspartamu. Oczywiście jednak nie możemy przy okazji ich stosowania zapominać o tym, że mimo iż są one niskokaloryczne, powstają w wyniki reakcji chemicznych różnych substancji, które to na co dzień nie występują w naturze. W związku z czym nie są aż tak przyjazne dla naszego zdrowia jak np. stewia. Wybór różnego rodzaju dodatków, za sprawą których możemy dosłodzić potrawy jest duży, jednak zawsze przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i troską o nasze zdrowie.

więcej na: https://www.zdrowenoni.pl/