Gama kolorystyczna peruk syntetycznych

 

Jako peruki syntetyczne określa się te, które wykonane są ze sztucznego tworzywa, nie prawdziwych włosów. Mogą mieć bardzo różne kolory, nawet takie typowo fantazyjne jak zieleń lub ostry róż. Używane są do różnych celów, chociażby cosplayowania postaci z gier lub filmów. Można też nosić je na okazje takie jak bal w karnawale lub – jeśli jest się wystarczająco odważnym – po prostu na co dzień.

                Kolorowe peruki syntetyczne

Produkcja peruk syntetycznych nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o kształt, wygląd i kolorystykę. Większość pojawiających się na rynku peruk tego rodzaju wygląda dość podobnie, ale dużo zależy od specyfiki sklepu. Im droższy i jakościowy asortyment, tym więcej różnych rozwiązań można z niego wyodrębnić. Typowy obraz peruki syntetycznej można łatwo sobie wyobrazić, uwzględnia on mocno błyszczące włosy ułożone w określoną fryzurę, intensywny kolor oraz prostotę nakładania peruki bez żadnych większych przygotowań. Tego typu produkty nie bywają zbyt drogie – to średnia półka, mimo faktu, że niektóre wyglądają naprawdę niesamowicie. Wysokiej jakości kolorowe peruki syntetyczne będzie kosztowała więcej, jeśli wykonana jest z mocniejszych materiałów i często ma naturalny, estetycznie skomponowany kolor włosów. Ważną cechą sztucznych peruk jest ich trwałość. Z tej przyczyny jak najbardziej warto korzystać z produktów jak najwyższej jakości, bo mogą przetrwać bardzo długo – o ile zadba się o ich odpowiednią pielęgnację.

                Gama kolorystyczna peruk

W sklepach dostępne są przeróżne kolory peruk syntetycznych. Otwiera to drogę dla przyjemnego kombinowania z własnym wyglądem bez konieczności farbowania włosów ani stosowania drogich doczepów. Jedną z grup kolorystycznych stanowią peruki przypominające kolorem naturalne włosy. Wśród propozycji można znaleźć odcienie blondu, rudości, brązy, jak również czekoladowe i całkiem czarne barwy. Każdy z kolorów występuje przynajmniej w kilku odcieniach. Włosy przeważnie dość mocno błyszczą, sprawiając wrażenie przesadnie zadbanych (być może potraktowanych lakierem?). Oprócz tego w sprzedaży dostępne są nietypowe kolory i tutaj różnorodność jest naprawdę duża. Sklepy skupiające się na perukach miewają w katalogach propozycje kolorystyczne przekraczającej ilością setki, a nawet tysiące. Przeważnie pojawia się możliwość przymierzenia sztucznych włosów bądź symulacji komputerowej z wykorzystaniem danego koloru. Dzięki temu widać, jak dana barwa współgra z karnacją przymierzającej osoby i czy jest twarzowa, czy może wręcz przeciwnie.