USG jąder bez tajemnic

USG jąder bez tajemnic

Wielu panów wizyty u lekarza oraz badania uważają za zbyteczne, ale do czasu. Kiedy pojawiają się dokuczliwe boleści, dopiero doceniają pomoc ze strony specjalisty. A przecież wszyscy lekarze, zarówno lekarze pierwszego kontaktu, jak i specjaliści są po to, by ustrzec nas przed poważnymi chorobami. Dlatego warto się do nich zgłaszać na badania, nawet na te, które uderzają w naszą intymność, jak na przykład na badanie USG jąder. Co to za badanie? Kiedy się robi i gdzie warto zgłosić się po pomoc? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

USG jąder – co to za badanie?

Pod terminem usg jader warszawa skrywa się badanie diagnostyczne mające na celu określenie stanu moszny oraz jej narządów, w tym jąder i najądrzy. Wykonywane jest w warunkach ambulatoryjnych przez lekarza specjalistę od męskich spraw, zwanego urologiem. Badanie wykonywane jest w dwojaki sposób: na leżąco na plecach lub na stojąco. Do USG jąder wykorzystuje się specjalny aparat z głowicą, którą lekarz przesuwa po ciele pacjenta i otrzymuje pełen obraz na monitorze.

Kiedy robi się badanie?

Podstawy do skierowania na tego typu badania bywają różne. Przede wszystkim lekarz zaleca wykonanie badanie, gdy podejrzewa nieprawidłowości w jądrach, najądrzach czy mosznie. Wskazaniami do badania bywają również zmiany w wyglądzie jąder, czyli wszelkiego typu zmniejszenia lub powiększenia jąder, opuchlizna, zaczerwienia, czy guzki. To nie jedyne objawy, które mogą zachęcić lekarza do zrobienia badania. Jeśli pacjent odczuwa ból lub dyskomfort w obrębie jąder, czy całej moszny, lekarz również może zdecydować o wykonaniu badania, by mieć pełen podgląd tego, co dzieje się w jej wnętrzu.

Gdzie warto zgłosić się po pomoc?

Każdy z nas ma prawo do podejmowania samodzielnych decyzji. W przypadku zdrowia warto kierować się tym, co wyjdzie nam na korzyść. Dlatego trzeba brać tylko sprawdzonych specjalistów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie w pracy z pacjentami i cieszą się nieposzlakowaną opinią.