Usuwanie kurzajek

Usuwanie kurzajek Warszawa

Kurzajki to nie tylko problem natury estetycznej. Mogą się one pojawić właściwie wszędzie, przez co, umiejscowione w okolicach paznokci, na stopach i dłoniach – mogą wywołać ból, lub dyskomfort. Nieleczone, mogą rozsiewać się lub stworzyć jeszcze większe problemy, jak z nimi walczyć?

Czym właściwie jest kurzajka

Kurzajki to grudkowate zmiany na skórze, które pojawiają się pojedynczo, lub w grupach. Najczęściej występują na dłoniach i stopach, jednak pojawić się mogą wszędzie. Powstawanie kurzajek wywołane jest wirusem brodawczaka ludzkiego. Można się nią zarazić przez bezpośredni kontakt z osobą która posiada taki wirus, a nawet poprzez dotykanie tych samych przedmiotów. Tak więc zarazić można się bardzo łatwo, niestety usunąć kurzajkę już nie. Usuwanie kurzajek w Warszawie, oraz w innych miastach oferuje naprawdę wiele miejsc. Nie zawsze jednak wiadomo która metoda zadziała. Najłatwiej udać się z takim problemem do dermatologa, który określi typ brodawki i wskaże nam metodę usunięcia, która będzie najlepsza w naszym przypadku.

Sposoby usuwania kurzajek

Usuwanie kurzajek w Warszawie oferuje naprawdę dużo różnych gabinetów, dodatkowo proponują oni naprawdę przeróżne sposoby. Na czym poszczególne sposoby polegają, czym się charakteryzują i czy bolą? Niektóre z nich, to sposoby domowe – czy takie też potrafią być skuteczne?
Krioterapia to chyba jedna z najpopularniejszych metod usuwania kurzajek, bardzo często nazywana jest też wymrażaniem. Sposób ten polega na zniszczeniu kurzajki przez niską temperaturę. Do tego celu używa się ciekłego azotu, oraz kwasu salicylowego, którym smaruje się brodawkę przed zabiegiem. Największą zaletą tego sposobu jest fakt, że nawet w aptekach aktualnie dostępne są preparaty do przeprowadzenia zabiegu w domu. Sposób ten działa, jednak raczej na mniejszych zmianach. Przy większych kurzajkach, lub nawracających zmianach sposób ten może nie przynieść żadnych rezultatów.
Kolejnym sposobem, popularnym wśród dermatologów jest elektrokoagulacja, czyli wypalanie kurzajki. Zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu i trwa maksymalnie kilkanaście minut, przy większych zmianach. Po wypaleniu kurzajki możemy mieć lekki obrzęk czy zaczerwienienie. Mimo to, zabieg jest o wiele bardziej skuteczny od wymrażania i sprawdza się nawet przy większych kurzajkach.
Istnieją jeszcze dwie inne metody usuwania kurzajek, które są już poważniejszymi zabiegami. Mowa tutaj o laseroterapii i zabiegu chirurgicznym. Zabieg chirurgiczny przy usuwaniu kurzajki jest raczej rzadki i aktualnie wykonywany tylko w przypadkach, gdzie musimy zbadać hispatologicznie wycięty materiał. Laseroterapia z kolei to nowoczesna metoda usuwania kurzajek. W Warszawie usuwanie kurzajek przy pomocy lasera robi się coraz bardziej popularne – jest bezbolesne, nie pozostawia żadnych blizn i właściwie daje stuprocentową skuteczność. Niestety, jest to też najdroższa z wymienionych tutaj metod. Nie mniej, jeśli kurzajki są naszym nawracającym problemem, to warto zastanowić się nad tą metodą.