Fantazje erotyczne a zdrowie

Fantazje erotyczne są czymś zupełnie normalnym, tak samo jak czymś zupełnie normalnym jest popęd seksualny. Ponadto fantazje seksualne są zdrowe. Są bowiem odzwierciedleniem normalnej pracy mózgu. Fantazji seksualnych nie można się zatem wstydzić, lecz trzeba je zaakceptować i śmiało fantazjować. Mówią one również dużo o kondycji psychicznej oraz potrzebach seksualnych.

 

Pragnienia oraz potrzeby seksualne

 

Fantazje seksualne są odzwierciedleniem posiadanej osobowości. Pamiętać jednak trzeba, że nie powinny być one interpretowane dosłownie. Najczęściej fantazjuje się po prostu dla przyjemności. Często wynikają także z krótszej lub dłuższej przerwy w aktywności seksualnej. Mogą być jednak również świetnym sposobem na urozmaicenie sypialnianych igraszek z partnerem. Zwłaszcza jeśli partnerzy dzielą się swoimi fantazjami i wspólnie próbują je realizować. Fantazje erotyczne dużą mówią o emocjach i o tym czego często brakuje nam w życiu seksualnym.

 

Fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn

 

Fantazje erotyczne mają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Oczywiście ze względu na to, że seksualność kobiet i mężczyzn różni się od siebie to i same fantazje erotyczne także są różne. Fantazje erotyczne kobiet zwykle są bardziej ogólne. Fantazjują one często o jakimś bezimiennych mężczyźnie. Inaczej jest w przypadku panów. Fantazje erotyczne mężczyzn są bardziej konkretne. Często fantazjują o kobiecie, którą dobrze znają. Fantazje mężczyzn są również bardziej szczegółowe.

Rozmowy o fantazjach erotycznych

Fantazje erotyczne są normalne i zdrowie. Dlatego powinno się o nich otwarcie rozmawiać. Mowa tu o partnerach. To idealny sposób na to, aby ożywić związek. Wprowadzanie fantazji w życie może urozmaicić życie seksualne i być drogą do poznania zupełnie nowych doznań. Wzajemne słuchanie opowieści erotycznych powinno być w związku czymś zupełnie normalnych. Nie powinny partnerów krępować. Dzielenie fantazjami może przynieść same korzyści dla związku. Zwłaszcza w przypadku związków już długoletnich.