Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków.
Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków.
Zapalenie rozcięgna podeszwowego jest stanem zapalnym okolicy przyczepu bliższego rozcięgna podeszwowego oraz tkanek otaczających rozcięgno, utrudniającym chodzenie. Rozpoznanie zapalenia rozcięgna podeszwowego opiera się na wykonaniu zdjęć rentgenowskich i badania USG, najczęściej dokucza osobom między 40 a 60 rokiem życia. Do czynników ryzyka zalicza się otyłość, pracę wymagającą długiego stania, intensywność uprawiania sportów biegowych, płaskostopie. Rozcięgno podeszwowe jest mocną włóknistą strukturą przypominającą taśmę, zlokalizowaną w okolicy dolnej strony stopy (podeszwy). Od tyłu przyczepione jest do przyśrodkowej części guza piętowego (to zwykle ulega przeciążeniu i w tym miejscu pojawia się ból), dalej rozcięgno poszerza się i dzieli się na 5 części. Każda z nich biegnie do stawu śródstopno-palcowego i przyczepia się do podstawy paliczka bliższego palucha i pozostałych palców stopy.
Leczenie rozcięgna podeszwowego. Kraków. Leczenie opiera się na: regularnych ćwiczeniach rozciągających rozcięgno podeszwowe (polegające na biernym rozciągnięciu tej tkanki i optymalizowanie jej napięcia w czasie prostych ćwiczeń), ćwiczenia rozciągające ścięgno piętowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), ortezy i wkładki odciążające rozcięgno podeszwowe w czasie chodzenia, ortezy zakładane na noc, zabiegi fizjoterapeutyczne, miejscowe zastosowanie iniekcji kortykosteroidów, miejscowe stosowanie iniekcji toksyny botulinowej, miejscowe zastosowania autogennych czynników wzrostu zawartych np. w osoczu bogato – płytkowym, leczenie falami ultradźwiękowymi o wysokim natężeniu (ESWT). Jeżeli to nie pomaga, stosuje się leczenie operacyjne, które polega na częściowym przecięciu rozcięgna podeszwowego w okolicy guza piętowego.
Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków.
W zapaleniu rozcięgna podeszwowego wykorzystuje się lasery wysokoenergetyczne, które zapewniają głęboką penetrację tkanki i maksymalne bezpieczeństwo. Laseroterapię wykorzystuje się do przewlekłych zwyrodnień stawów, urazów mięśni oraz ścięgien, bólu mięśniowo-powięziowego, chorób skóry. Światło laserowe mocno stymuluje proces gojenia się ran oraz regenerację tkanek biologicznych, powstrzymuje uczucie bólu, przynosi natychmiastową ulgę. Mechaniczna fala stymuluje mikrokrążenie i drenaż limfatyczny, łączy biostymulację oraz stymulację fotomechaniczną, skutecznie leczy tkanki. Aparaty do laseroterapii posiadają dużą głębokość przenikania wiązki o mocy wynoszącej do 12 W, maksymalny efekt terapeutyczny z wykorzystaniem długości fal wynosi od 810 do 1064 nm. Laseroterapia jest to bezbolesne, bezoperacyjne leczenie bez skutków ubocznych. Aparat wyposażony jest w nowatorską konstrukcję i ergonomię aplikatura, kolorowy ekran dotykowy, wbudowaną encyklopedię, obsługę za pomocą sterownika nożnego, nakładki dystansowe i światło nawigacyjne. Wszystko by uśmierzyć ból pacjenta. Z laseroterapii w Krakowie można skorzystać m.in. w Medicor – Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii na ul. Rakowickiej 6/5, Karboksyterapia, Termolofting Zaffiro, Masaż – Dermamax, Nowosądecka 46, CAMI-Centrum Medycyny Regeneracyjnej, Chirurgia Plastyczna, Laseroterapia Feliksa Koniecznego 2 czy Neonia – Klinika Laseroterapii i Medycyny Estetycznej na ul. Kobierzyńskiej 186g/1.