Rehabilitacja Warszawa
Rehabilitacja to bardzo ważny proces w leczeniu pacjenta, który prowadzony przez profesjonalistów ma doprowadzić do odzyskania w jak najszybszym okresie czasu pełnej lub maksymalnie możliwej sprawności przez pacjenta.
Rehabilitacja
Fizjoterapeuci, rehabilitanci – specjaliści wykonujący rehabilitację zajmują się wieloma schorzeniami. Wykonują rehabilitacje po różnego rodzaju urazach jak na przykład: złamania, zwichnięcia czy skręcenia. Zajmują się rehabilitacją po zabiegach operacyjnych jak artroskopia, łąkotek, rekonstrukcja więzadeł, endoprotezoplastyka czy operacje kręgosłupa. Zajmują się dolegliwościami bólowymi pacjenta, zespołami przeciążeniowymi, zmianami zwyrodnieniowymi stawów i kręgosłupa. Wykonują rehabilitacja warszawa dzieci już od trzeciego roku życia, w przypadku problemów z wadą postawy czy skoliozą, a także rehabilitacje neurologiczne i oddechowe.
Przygotowanie
Udając się na rehabilitację każdy pacjent powinien pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim strój. Na rehabilitację powinniśmy ubrać się luźno, najlepiej w dresy lub inne sportowe ubranie. Poza tym należy zabrać ze sobą ręcznik. Warto również pamiętać, żeby być na miejscu wcześniej. Czasami w celu zapłacenia za zajęcia, czasami, gdy są wcześniej opłacone, w celu sprawdzenia tego w systemie w recepcji. Pacjent zaczyna zajęcia dopiero, kiedy pojawi się jego fizjoterapeuta.
Kinezyterapia
Kinezyterapia jest to leczenie pacjenta za pomocą różnych form ruchu. Specjaliści po wywiadzie dobierają według indywidualnych potrzeb pacjenta wybrane formy ruchu, które mają pomóc pacjentowi, często również profilaktycznie. Kinezyterapia bardzo często stosowana jest w przypadku bólów kręgosłupa czy problemach z narządami ruchu, ponieważ takie leczenie zwiększa siłę mięśniową pacjenta, poprawia elastyczność i napięcie tkanek i zmniejsza ból.
Kinezyterapię dzieli się na miejscową i ogólną. Miejscowa dotyczy konkretnie narządu zmienionego chorobowo. Na nią składają się ćwiczenia bierne, ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia czynno-bierne, ćwiczenia samowspomagane, ćwiczenia w odciążeniu, ćwiczenia czynne, wyciągi, ćwiczenia synergistyczne oraz ćwiczenia oddechowe. Natomiast na kinezyterapię ogólną, która zajmuje się ćwiczeniami części ciała nieobjętych chorobą, składają się ćwiczenia ogólnokondycyjne, ćwiczenia gimnastyki porannej, ćwiczenia w wodzie oraz sport inwalidów.
Fizykoterapia
Fizykoterapia jest to leczenie pacjenta za pomocą różnych zjawisk fizycznych. W fizykoterapii wykorzystuje się między innymi prąd, światło, magnetyzm czy niską temperaturę. Zabiegi fizykoterapii udziela się najczęściej przy nerwobólach, do regeneracji chorych tkanek czy do przyśpieszenia gojenia ran. Zabiegi z zakresu fizykoterapii jakie się stosuje to: laseroterapia, krioterapia miejscowa, elektroterapia, lampa Sollux, ultradźwięki, fonoforeza, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych czy pole magnetyczne.
W ramach rehabilitacji oferuje się również usługi plastrowania dynamicznego, znane jako kinesiotaping. Ta metoda posiada wiele zalet. Plastrowanie dynamiczne przyspiesza proces leczenia i odzyskania pełnej sprawności dzięki lepszej stabilizacji, łagodzi ostre i przewlekłe stany bólowe czy zmniejsza obrzęk i stan zapalny.