Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn – na co warto się zdecydować?

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn – na co warto się zdecydować?

W ostatnich czasach panowie coraz bardziej o siebie dbają, zwłaszcza po 30. roku życia. Korzystają chętnie z zabiegów medycyny estetycznej, która radzi sobie z typowo męskimi problemami – wypadaniem włosów, łysieniem czy nadpotliwością. Dzięki różnym metodom ich wygląd może diametralnie się zmienić. Zabiegi mogą pomóc, zwłaszcza jeżeli prowadzą zły, niezdrowy tryb życia, narażający ich na coraz to nowe problemy ze zdrowiem.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn – skóra, blizny, plamy

W gabinetach odnowy biologicznej panowie coraz częściej decydują się na likwidację zmarszczek, brzydko wyglądających plam czy blizn. Chociaż męska skóra jest odporniejsza od kobiecej i znacznie grubsza, to i tak panowie mają wiele problemów z wyżej wymienionymi niedoskonałościami. Pojawiające się zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne, dlatego niektórzy decydują się na zabiegi kosmetyczne, które mają ujędrniać skórę i wygładzić zmarszczki. Wybierają między innymi zabiegi naturalnymi substancjami, jaką jest na przykład kwas hialuronowy. Korzystają również z nowoczesnej technologii laserowej – na przykład resurfacingu.

Medycyna estetyczna dla panów – łysienie, owłosienie, nadpotliwość

Wypadanie włosów i łysienie plackowate w większości dotyka mężczyzn, którzy nie akceptują takiego stanu rzeczy. Najczęściej wtedy przychodzą do salonu urody i decydują się na zabieg mezoterapii skóry głowy. Hamuje on wypadanie włosów i stymuluje proces ich wzrostu. Niechciane owłosienie czy zbyt bujne zlikwidują typowe zabiegi depilacyjne. Chociaż owłosienie męskie nie musi przeszkadzać, lansowany w kolorowych pismach wygląd nowoczesnego mężczyzny sprawia, że panowie chcą pozbyć się części włosów. Do tego dochodzi również leczenie nadpotliwości. Stres i tempo życia powoduje między innymi tak zwaną pierwotną nadpotliwość. Występuje ona w okolicy pach oraz dłoni i utrudnia codzienne życie. Aby sobie z nią poradzić, proponuje się w gabinetach medycyny estetycznej leczenie toksyną botulinową.

Chociaż zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się zwłaszcza z kobietami, polecane są także panom, którzy chcą zadbać o swój wygląd i dobre samopoczucie. Każdy z nas ma prawo do piękna i poczucia, że jego wygląd po prostu go uszczęśliwia. Dodatkowo część z tych zabiegów nawilża i odżywia skórę, co jest ważne przy współczesnym pędzie i pracy ponad normę. Zabiegi medycyny estetycznej to możliwość regeneracji oraz relaksu po ciężkim tygodniu pracy.