Selektywne Modulatory Receptorów Androgenowych

S23 to jeden z najskuteczniejszych oraz najsilniejszych boosterów zaliczanych do grupy związków SARM. Skrót SARM oznacza Selektywne Modulatory Receptorów Androgenowych. Środki SARM dzięki sporemu powinowactwu do receptorów androgenowych AR wykazują niezwykle duże zdolności modulacji ich aktywności. Osiągane rezultaty są zależne przede wszystkim od lokalizacji AR. S23 to związek niesteroidowy, przez co nie daje negatywnych skutków ubocznych, jakie zauważalne są przy preparatach sterydowo-anabolicznych. Receptory androgenowy AR wchodzą w skład grupy receptorów jądrowych, których naturalnych ligandem jest testosteron oraz dihydrotestosteron. Wraz z chaperonami czekają w cytozolu na pojawienie się właściwej substancji albo hormonu. Postały komplet AR-ligand translokalizuje się do jądra komórki, po czym łączy z właściwymi elementami odpowiedzi androgenowej wbudowanej w strukturę DNA. Z tego względu SARM-y istotnie przewyższają swoją aktywnością naturalne ligandy, wykazują spore możliwości modulacji transkrypcji genów kodujących białka, które odpowiedzialne są za powstanie danych struktur. Niebywale wielka selektywność działania SARM-ów na AR powoduje, iż możliwe jest sterowanie procesami anabolicznymi pojawiającymi się naturalnie w organizmie. S23 to bardzo silny promotor w syntezie nowych włókien mięśniowych. Regulacja obejmująca metabolizm lipidów w sporym stopniu ułatwia pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu osoba stosująca środek traci zbędne kilogramy i zyskuje twardą, gęstą oraz co ważne odtłuszczoną masę mięśniową. Ważne jest to, iż S23 to preparat niesteroidowy, więc nie wpływa na poziom wolnego testosteronu i nie wykazuje negatywnego wpływu na gruczoł krokowy, czyli prostatę. S23 może być stosowany razem z pozostałymi preparatami w celu rozbudowania i zwiększenia masy mięśniowej albo w celu utraty zbędnych kilogramów.

Osoby stosujące środek S23 zauważają większą suchość, użylenie i twardość, podobną jak przy stosowaniu takich środków jak masteron, winstrol. Zaletą jest to, iż nie odczuwają one żadnych skutków ubocznych, takich jak łysienie czy powiększenie gruczołu krokowego. Ważne jest to, iż w trakcie cyklu suplementacji S23 trzeba pamiętać o przeprowadzenie PCT, ponieważ S23 bardzo silnie hamuje endogenną produkcję testosteronu. Suplementacja PCT ma na celu zachowanie beztłuszczowej masy ciała i utrzymanie osiągniętej wytrzymałości oraz siły mięśnowej czy wydolności tlenowej. Kompleks różnych substancji pomocniczych uaktywni oś podwzógórza, przysadkę i nadnercza. Wywoła indukcję syntezy endogennego testosteronu, hormonu wzrostu czy też insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1. Suplementy PCT są preparatami o działaniu antyestrogenowym, wykazują działanie protekcyjne, minimalizują możliwość pojawienia się ginekomastii oraz zbytniego nawodnienia organizmu.

Dla kogo S23?

Środek S23 polecany jest zwłaszcza dla osób chcących spalić tkankę tłuszczową, zwiększyć sporo masę tkanki mięśniowej przy jednoczesnym deficycie kalorycznym. S23 to silny inhibitor reakcji katabolicznych, chroni uzyskaną masę mięśniową bez zbędnego tłuszczu w niezbyt dobrych warunkach w trakcie diety redukcyjnej. Suplement S23 nie jest zalecany dla osób poniżej 21 roku życia.

Zalety preparatu S23

  • brak retencji płynów
  • pomaga zachować zyski na długo po cyklu
  • poprawia libido zarówno u mężczyzn, jak i kobiet
  • zwiększa wytrzymałość kości
  • zmniejsza masę tłuszczową
  • zwiększa masę mięśniową oraz szkieletową
  • ustawia katabolizm w deficycie kalorii
  • doskonały do hartowania mięśni
  • promuje długotrwały przyrost masy mięśniowej oraz wytrzymałość

W jaki sposób stosować S23?

Długość cyklu

S23 dobrze jest przyjmować w cyklach 8-12 tygodni przez mężczyzn oraz 4-6 tygodni przez kobiety. Sposób przyjmowania może jednak różnić się, wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz wymagań cyklu.

Dawkowanie S23 przez mężczyzn

Mężczyźni powinni przyjmować dawkę 20-30mg codziennie, na 30-40 minut przed wykonaniem treningu oraz po posiłku, w cyklu ośmiu do maksymalnie dwunastu tygodni.

Dawkowanie S23 przez kobiety

Kobietą zaleca się przyjmowanie dawki 5-10mg codziennie, na 30-40 minut przed wykonaniem treningu oraz po posiłku, w cyklu czterech do maksymalnie sześciu tygodni.

Okres półtrwania preparatu S23

Okres półtrwania środka S23 wynosi ok. 12 godzin, z tego względu wystarczy przyjmowanie preparatu dwa razu dziennie. Wystarczą dwie równe dawki podzielone 10-15mg każdy dla mężczyzn oraz 2,5-5mg dla kobiet rano oraz wieczorem.

Wyniki przyjmowania produktu

Osoby przyjmujące preparat najczęściej zgłaszali duże ulepszenia w poziomach tkanki mięśniowej masy, wytrzymałości oraz poczucia dobrego samopoczucia. Wiele opinii, jakie można znaleźć na forach kulturystycznych, sugerują, iż środek S23 to lepszy produkt aniżeli S-4, jeśli weźmiemy pod uwagę utratę tłuszczu trzewnego i brzusznego.

Czy przy stosowaniu S23 potrzebne jest PCT oraz inne suplementy?

Zaleca się stosowanie PCT do dowolnego cyktu Sarm. Takie wsparcie pomoże zwiększyć osiągnięte wyniki oraz zapewnić wymagania, jakie potrzebne są organizmowi w trakcie długich treningów i rekompozycji ciała. Pewne Sarms mogą na jakiś czas tłumić swój naturalny poziom testosteronu. Jednakże istotne jest to, aby po cyklu przenieść swój naturalny testosteron do 100 procent, aby utrzymać wyniki wykonane z cyklu. PCT powinien być stworzony specjalnie pod środek Sarms, aby użytkownik mógł zachować swoje zyski.

Skutki uboczne stosowania S23

Największym skutkiem ubocznym wynikającym z przyjmowania środka S23 jest tłumienie naturalnej produkcji testosteronu w organizmie. Dzięki temu produkt stanowi potencjał jako męski środek antykoncepcyjny i znacząco odbiega od innych preparatów SARM-s. S23 jest produktem wyjątkowo tłumiącym w przeciwieństwie do preparatów takich jak: andarine, ostarine, anabolicym. Przez to będzie to istotny czynnik decydujący o tym, czy stosować ten SARM, czy decydować się na inne rozwiązanie.

Czy produkt S23 jest bezpieczny?

Przed zdecydowaniem się na preparat typu SARM należy zastanowić się, czy będzie on bezpieczny dla naszego zdrowia. Na samym początku należy zwrócić uwagę na to, iż leki z grupy SARM zostały przebadane na gryzoniach. Na takich badaniach możemy w pełni polegać, gdyż w 98 procentach nasze DNA jest podobne do DNA gryzoni. W przypadku badań nad zwierzętami wyniki okazały się pozytywne. Produkty SARM w tym S23 są bezpieczniejsze w stosowaniu, aniżeli wszystkim znane sterydy, gdyż nie hamują produkcji testosteronu w organizmie, jak dzieje się w przypadku tych drugich. Jednakże nie tłumią go w sposób całkowity, tylko intensywność jest o wiele mniejsza. Przy zastosowaniu SARM nie wystąpią żadne skutku działania testosteronu (np. kurczenie jąder). Nasilenie tłumienia zależne jest od przyjmowanej dawki, im dawka jest wyższa, tym tłumienie staje się większe. Tłumienie staje się większe w trakcie układania w stos. Przy korzystaniu z produktów SARM występują skutki uboczne jak przy innych lekach, jednakże są one łagodne i występują rzadko. Nie wpływają one na codzienną aktywność. Warto zawsze mieć pewność, iż przyjmowana dawka jest właściwa, aby uchronić się przed poważniejszymi efektami ubocznymi. Organizm w o wiele krótszym czasie uzyskuje równowagę po odstawieniu preparatu S23, aniżeli po odstawieniu środka sterydowego. Leki SARM nie hamują produkcji hormonów, przez co organizm może normalnie funkcjonować, nawet bez ich użycia. Przed zakupem preparatu SARM typu S23 warto dokładnie sprawdzić jego skład, gdyż na rynku pojawiają się czasem o wiele słabsze produkty z różnymi dodatkami. Z tego względu lek warto kupować jedynie ze sprawdzonego i zaufanego źródła. Często produkty SARM posiadają także niewłaściwe oznaczenia, należy zwracać na to uwagę, jeśli zależy nam na wysokiej jakości i oryginalności produktu. Tylko w 100 procentach oryginalny produkt zapewni nam oczekiwane rezultaty.

Czy preparaty SAMR są legalne?

Legalność użytkowania oraz sprzedaży preparatów SARM zależy od danego kraju. Środki tego typu zostały zabronione przez Światową Agencję Antydopingową, natomiast Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma w planie przetestowanie tych preparatów.