Uzupełnienie uzębienia to podstawa

Dzisiejszy świat wygląda nieco inaczej niż np. rok temu i jest to efekt pandemii, która w znacząco zmieniła sposób korzystania z wielu usług. Pewne zmiany musiały zostać wprowadzone w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Jeśli myślimy więc o usłudze polegającej na wszczepieniu implantów zębów, to w pierwszej kolejności powinniśmy umówić się na konsultację do specjalisty implantologa. Pamiętajmy, że brak zębów może grozić naszemu zdrowiu, dlatego ich uzupełnienie jest ważnym krokiem do odzyskania nie tylko komfortu, ale przede wszystkim zdrowia. Dzisiaj jesteśmy w stanie uzupełnić nie tylko pojedyncze zęby, co tylko przyspiesza cały proces.

Uzupełnianie zębów w dobie pandemii

Pamiętajmy, że przed wstawieniem takiego implantu dentysta na jednym z początkowych etapów przygotowuje sąsiadujące zęby. Cel jest taki, aby wspomniany implant miał odpowiednio dużo miejsca na właściwie ulokowanie. Z pewnością wszczepienie implantu to proces, który wymaga bliskiego kontaktu z pacjentem. Dlatego też ważne jest skorzystanie z nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, o czym można przeczytać tutaj.

Wiele gabinetów stomatologicznych zdecydowało się więc na zakup specjalnych kombinezonów. Pamiętajmy, że oprócz kombinezonów, stomatolodzy są zmuszeni zwiększyć nakłady na środki ochrony osobistej, takie jak maseczki, rękawiczki czy fartuchy. Również po każdej wizycie, gabinet jest gezynfekowany i wietrzony. Takie zaostrzone środki bezpieczeństwa, dzisiaj wydają się być jednym zabezpieczeniem dla lekarzy, którzy z powodu bliskiego kontaktu z pacjentem są szczególnie narażeni na zakażenie.

Jeśli chodzi o samą budowę implantu, to w praktyce śruba z tytanu, która wykazuje się nadzwyczajną wytrzymałością. Ten materiał jest znany ze swojej trwałości. Stąd nie powinniśmy się martwić, że implant ulegnie uszkodzeniu po jakimś czasie.

Długotrwały efekt

Taki implant przy odpowiednim postępowaniu, jest w stanie służyć nam nawet przez 40 lat. Pacjenci, którzy chcą wykonać tego typu uzupełnienia przed zabiegiem są proszeni o wypełnienie ankiety. Ważne jest podanie w ankiecie informacji, czy w poprzednich dwóch tygodniach nie wykazywali objawów, które mogłyby wskazywać na zakażenie koronawirusem. Pamiętajmy, że choroba czasem jest bezobjawowa, to właśnie dlatego pełny kombinezon wraz z odpowiednią maską, dają dentystom pełne zabezpieczenie podczas wykonywania tego typu zabiegów.