Zbliżasz się do 40 roku życia? Spodziewaj się zmian w miesiączkowaniu.

Zbliżasz się do 40 roku życia? Spodziewaj się zmian w miesiączkowaniu.

Możesz dobrze znać swój cykl menstruacyjny, ale bądź uważna – jeśli jesteś przed 40 to zzmiana jest prawdopodobnie tuż za rogiem. Niektóre kobiety uważają, że ich okres zmienia się tylko po ciąży. Jednak to wiek wpływa na cykl menstruacyjny – wyjaśnia ginekolog z Warszawy. Około 40 roku życia, możesz spodziewać się pewnych zmian w swoim okresie. Oto, jakie zmiany są prawdopodobne.

Miesiączkowanie może być lżejsze

Około 60 procent kobiet w wieku powyżej 40 lat zaczyna odczuwać lżejsze i łatwiejsze w przechodzeniu miesiączki – wyjaśnia dalej ginekolog z Warszawy. Posiadanie bardzo lekkich okresów lub nawet brak jest normalne i nie stanowi powodu do niepokoju. Po prostu ciesz się z cyklu, który jest trochę łatwiejszy. Nawet jeśli okres jest nieregularny lub prawie nie występuje, nadal możesz zajść w ciążę. Oficjalnie nie dojdziesz do menopauzy, dopóki nie minie rok od ostatniego okresu, który występuje średnio w wieku około 50 lat.

Możesz być zaskoczona cięższym okresem

Dla niektórych kobiet średni wiek przynosi chwilowo bardziej obfite miesiączki. Jednakże, jeśli masz ciężkie miesiączki regularnie lub masz okres, który trwa dłużej niż 14 dni, skontaktuj się z ginekologiem.

To normalne, że przez pewien czas zwiększa się przepływ menstruacyjny. Jednakże, jeśli okres jest znacznie cięższy, może to sygnalizować problem medyczny – mówi ginekolog warszawski. Polipy, a nawet rak mogą powodować niezwykle ciężkie okresy. Jeśli doświadczasz ciężkiego okresu regularnie, najlepiej skonsultować to z ginekologiem.

Możesz przeżyć swoje nastoletnie lata

Myślałaś, że skończyłeś z trądzikiem? Ze względu na zmiany hormonów, kobiety w wieku 40 lat mogą doświadczać objawów trądzku, wypadania włosów, zmian nastroju czy też skurczy.

Jeśli masz problemy z miesiączką, zapytaj ginekologa o opcje antykoncepcji, takie jak pigułka lub wkładka. Te środki antykoncepcyjne pomagają regulować okres i redukują nieprzyjemne objawy – radzi ginekolog z Warszawy. Dla większości kobiet są one uważane za bezpieczne i mogą wypełnić lukę aż do menopauzy.

Jeśli masz pytania dotyczące tego, co jest normalne, a co nie jest dla twojego okresu, porozmawiaj z ginekologiem. Warszawa oferuje kompleksowe usługi zdrowotne dla kobiet, które zaspokoją Twoje potrzeby i Twojej rodziny. Eksperci w dziedzinie ginekologi mają wyjątkowe kwalifikacje, aby odpowiedzieć na szczególne obawy kobiet.

Pamiętaj, że ginekolog w Warszawie służy pacjentom w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Aby umówić się na wizytę u specjalisty zadzwoń bezpośrednio do placówki na wskazany numer lub skorzystaj z bezpiecznego formularza wniosku o wizytę.

Są to pewne zjawiska fizyczne i emocjonalne, które pojawiają się, gdy osiągasz wiek 40 lat. Warto o nich wiedzieć i pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. Pamiętaj jednak, że to wszystko co zostało omówione w powyższym artykule nie dzieje się równo o północy, gdy obchodzisz swoje 40 urodziny. Są to zmiany, które nastąpią około 40 roku życia.