Kwas hialuronowy – remedium na upływający czas

Kwas hialuronowy – remedium na upływający czas

Chyba każdy słyszał o kwasie hialuronowym. Zabiegi redukcji zmarszczek za jego pomocą są bardzo popularną metodą radzenia sobie z upływem czasu.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze. Dzięki jej obecności skóra jest elastyczna, jędrna oraz nawilżona. Z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego spada, co powoduje typowe objawy związane ze starzeniem się skóry – zmarszczki, utratę jędrności i elastyczności.

Jak wygląda zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy wprowadza się w skór za pomocą igły. Sam preparat znajduje się w specjalnie przygotowanej ampułko-strzykawce. Zabieg praktycznie nie boli, również towarzyszące mu skutki uboczne są stosunkowo mało uciążliwe. Zazwyczaj jest to niewielkie zaczerwienienie skóry lub lekki obrzęk w miejscu zastrzyku, które ustępuje w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu, który trwa mniej więcej pół godziny, widoczne są natychmiast. Jeśli chodzi o jego trwałość, to w zależności od osoby, wynosi ona od 9 do 12 miesięcy. 

Na co zwrócić uwagę przed i podczas wykonywania zabiegu kwasem hialuronowym?

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego powinien przeprowadzić odpowiednio przeszkolony lekarz. Oceni on stan zdrowia pacjentki i stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Warto wiedzieć, że osoby chore na choroby autoimmunologiczne oraz nowotwory nie powinny decydować się na tego typu zabieg. Jest on niewskazany również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dla osób, które cierpią z powodu nadwrażliwości na kwas hialuronowy. Obecność lekarza podczas zabiegu jest ważna, również dlatego, że tylko osoba z wiedzą medyczną będzie wiedzieć jak zareagować jeśli dojdzie do reakcji alergicznej. Zdarza się to na szczęście bardzo rzadko.

Różnice pomiędzy kwasem hialuronowym a botoksem.

Wbrew pozorom te dwie metody nie są stosowane zamiennie. Botoks wykorzystuje się przede wszystkim do usuwania zmarszczek w górnych partiach twarzy, np. zmarszczek pionowych i poziomych na czole lub kurzych łapek. Kwas hialuronowy stosuje się natomiast głównie w okolicy ust, np. do redukcji bruzdy nosowo-wargowej. Biorąc to pod uwagę, metody te można połączyć aby uzyskać lepszy efekt.

A co jeśli zabieg się nie uda?

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest metodą odwracalną. Gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego lub efekt jest niezadowalający to w ciągu 48 godzin po podaniu preparatu miejsce zabiegu można rozmasować. Kwas można również zneutralizować, poprzez podanie hialuronidazy – czyli substancji, która w naturalnych warunkach, w organizmie ludzkim, odpowiada za jego rozkład.

Więcej tutaj: http://zbyszekjurczak.pl