testosteron enanthate -efekty,działanie,stosowanie

Sekrety Testosteronu Enanthate

Łatwo dostępny, skuteczny i stosowany przez tysiące mężczyzn na całym świecie. Steryd anaboliczny jakim jest Testosteron Enanthate to z pewnością ciekawa propozycja dla osób chcących poprawić swoje osiągi sportowe, kulturystyczne, czy zasięgnąć skutecznej kuracji medycznej w ramach niedoboru testosteronu.

Testosteron sam w sobie jest naturalnie występującym w organizmie mężczyzn hormonem odpowiadającym za wiele ważnych czynników związanych z muskulaturą, jak i samą męskością. W małych ilościach produkowany jest także w kobiecym ciele, jednakże jego rola w gospodarce hormonalnej kobiet nie jest tak duża, jak u mężczyzn.

Testosteron Enanthate jest środkiem anabolicznym, stosowanym od wielu lat z powodzeniem u mężczyzn i dojrzewających chłopców którzy cierpią na braki wydzielanego testosteronu we własnej gospodarce hormonalnej. Środek taki, z łatwością przywraca naturalną ilość testosteronu, powodując znaczący wzrost muskulatury, poprawiając impotencję, czy zwiększając porost włosów.

Testosteron Enanthate używany jest także w wielu dolegliwościach dotykających kobiet. Szereg badań klinicznych przeprowadzonych z użyciem substancji dowiódł, iż Testosteron Enanthate jest skutecznym lekarstwem w medycynie związanej bezpośrednio z rakiem piersi, pomagając w zredukowaniu jego negatywnych czynników.

 

Historia odkrycia Testosteronu Enanthate

Początki stosowania Testosteronu Enanthate w sporcie nie są do końca poznane, jego pierwsze zastosowanie kulturystyczne określa się w granicach końca XX. wieku. Sam suplement jednak, zaczął być stosowany pod kątem medycznym już w 1954 roku, przyjmując nazwę Delatestryl (która stosowana jest w niektórych krajach po dziś dzień). Testosteron Enanthate określany od początku był jako syntetyczna wersja naturalnie produkowanego testosteronu, przez co w wielu badaniach polegających na obserwacji reakcji zachodzących w organizmie nie zauważono jakichkolwiek odrzuceń sterydu przez organizm, który reagował tak samo na stosowanie syntetycznego testosteronu jak i naturalnego.

Testosteron Enanthate odgrywa ważną rolę na polu poprawy wydzielania się testosteronu w organizmie, który u wielu osób produkowany jest w zbyt małych ilościach, przynosząc różnorakie problemy natury fizycznej i psychicznej. Enanthate przywracając naturalny porządek w organizmie, cechuje się dodatkowym estrem, który świadomie dodany spowodował iż testosteron wydzielany jest przez organizm w o wiele wolniejszych manierach, świetnie sprawdzając się jako długotrwały środek dla wszelkiego rodzaju sportowców i kulturystów, znajdując swoje miejsce w świecie sportu jako bezkonkurencyjny lider europejskiej listy środków anabolicznych.

 

Testosteron Enanthate w sporcie

Anabolik jakim jest Testosteron Enanthate oprócz wyżej wymienionego zastosowania medycznego, jest także skutecznym środkiem wspomagającym budowę masy mięśniowej u początkujących, jak i zaawansowanych sportowców i kulturystów. Swojej efektywności dowodzi m.in. w skutecznej redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, odbudowywaniu tkanki mięśniowej jak i zwiększeniu prędkości z jaką regeneruje się organizm po ciężkim treningu.

Będąc najczęściej stosowanym sterydem anabolicznym w Europie, zdobył szerokie grono fanów, będąc idealną bazą do łączenia się z innymi środkami anabolicznymi i androgennymi, a także będąc idealnym środkiem do wszelkiego rodzaju cyklów, tych związanych z cięciem masy tłuszczowej, jak i zwiększeniem swojej ogólnej wagi.

 

Charakterystyka Testosteronu Enanthate

Syntetyczność Testosteronu Enanthate który jest produkowany w laboratoriach nie przenosi się na jego interakcję z organizmem, który przez czystość jaką posiada środek anaboliczny uważa go za naturalnie wydzielany przez ciało testosteron, z tą różnicą, iż w swoim składzie posiada dodatkowy ester, polepszający jego efektywność na długoterminowy okres czasu, stąd w jego nazwie końcówka „Enanthate”.

Czas półtrwania sterydu w organizmie wynosi 8 dni, funkcje jakie ma pełnić uaktywniane są dopiero po drugim dniu od iniekcji, stosowany w ramach sportu powinien być spożywany w odstępach wynoszących od 7 do 10 dni, aby nie zachwiać swoim działaniem odpowiedniej produkcji testosteronu, ponieważ tak jak inne hormony, w nadwyżce może spowodować wystąpienie niespodziewanych efektów ubocznych, często niechcianych przez mężczyzn chcących poprawić swoją sylwetkę i masę mięśniową.

 

Efekty stosowania Testosteronu Enanthate

O efektywności testosteronu na męski organizm nie trzeba mówić wiele, w końcu jest to jeden z najważniejszych męskich hormonów, odpowiadających za wiele ważnych, jeśli nie najważniejszych funkcji związanych z męskością ogółem. Testosteron Enanthate przez swój długi czas półtrwania jest świetnym środkiem w zaradzeniu produkcji małych ilości testosteronu, przywracając pierwotną, zdrową produkcję.

Najważniejszymi czynnikami do których używany jest Testosteron Enanthate, są z pewnością atuty fizyczne, które objawiają się idealnymi warunkami sterydu w zwiększaniu masy mięśniowej, skuteczne stosowanie środka pozwala także na szybką utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, a sama budowa testosteronu nadaje się świetnie do cięcia, lub zwiększania masy w trakcie cyklu. Przez takie czynniki, Testosteron Enanthate jest bardzo popularnym i szeroko rozpowszechnionym środkiem.

Podczas stosowania sterydu, organizm reaguje o wiele intensywniej na zmiany w diecie i nawykach, wynagradzając nam z nawiązką zmiany na lepsze, zapewniając o wiele szybszy wzrost tkanki mięśniowej. Sportowcy stosujący Testosteron Enanthate polecają go także ze względu na diametralne zmiany w budowie suchej masy mięśniowej, która ukazuje się przy stosowaniu Testosteronu o wiele szybciej, niż w przypadku stosowania innych sterydów anabolicznych. Wraz z odpowiednią dietą i planem treningowym Enanthate może zdziałać cuda.

Wysoki poziom testosteronu wydzielany przez organizm powoduje wzrost prędkości metabolizmu, przyczyniając się do wydajnego spalania tłuszczu w trakcie treningu, dodatkowo w trakcie cięcia kalorii Testosteron Enanthate przekieruje energię na spalanie tkanki tłuszczowej aniżeli mięśni, będąc także skutecznym środkiem odchudzającym.

Testosteron Enanthate zauważalnie podnosi wytrzymałość kulturystów stosujących środek, podnosząc ich możliwości treningowe przez znaczący wzrost siły i ogólnego stanu kondycji, pozwalając sportowcom na przekraczanie swoich limitów w niespotykany dotąd sposób.

 

Możliwe skutki uboczne stosowania Testosteronu Enanthate

Podczas suplementacji Testosteronu Enanthate możliwość objawienia się jakichkolwiek negatywnych czynników jest bardzo niska, głównie ze względu na bardzo dobrą tolerancję sterydu przez organizm, jednakże szansa na ich objawienie się wciąż występuje. Efekty uboczne mogą objawić się głównie w trakcie stosowania sterydu przez osobę której organizm jest bardzo wyczulony na działanie Testosteronu, lub w trakcie stosowania zbyt dużych dawek. Niektórzy z kolei mogą mieć przypadłość genetyczną która w niektórych przypadkach może spowodować objawienie się niechcianych efektów, do których zaliczyć można m.in:

 • Trądzik
 • Zaburzenia ciśnienia
 • Zaburzenie produkcji testosteronu
 • Niechciane owłosienie
 • Wypadanie włosów
 • Niezbalansowana produkcja estrogenu
 • Zatrzymywanie wody w organizmie

Niechciane efekty uboczne mają predyspozycje do ujawniania się u osób zazwyczaj źle stosujących Testosteron Enanthate, dlatego też należy pamiętać o jego prawidłowym dawkowaniu, zachowując należyte środki ostrożności, dbając tym samym o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Stosując Testosteron Enanthate zabieramy własnemu ciału możliwość produkcji naturalnego testosteronu na czas stosowania suplementu.

 

Jak stosować Testosteron Enanthate

Osoby chcące stosować suplement jakim jest Testosteron Enanthate ze względu na niski poziom testosteronu obecnego w organizmie, powinny rozpocząć dawkowanie od ilości mieszczącej się w zakresie od 100 do 200 mg, stosując środek raz na 7 lub 10 dni.

Jeśli chodzi o stosowanie środka w ramach kulturystycznych i sportowych, osoby chcące podnieść możliwości swojego organizmu powinny rozpocząć stosowanie Testosteronu Enanthate od dawek mieszących się w granicach od 200 do 500 mg na tydzień. Niektóre osoby ze względu na zawyżoną tolerancję na środek mogą dawkować środek w ilości od 400 do 500 mg na tydzień. Zaawansowani użytkownicy, którzy pragną wyciągnąć ze środka jak najwięcej, przynosząc sobie najlepsze do uzyskania efekty powinni stosować Testosteron w dawkach pomiędzy 600 a 1000 mg na tydzień, warto pamiętać iż tak wysokie dawki mogą zwiększyć szansę na nasilenie się negatywnych efektów stosowania suplementu.

Stosując Testosteron Enanthate pamiętaj o wcześniejszym upewnieniu się, iż substancja pochodzi z pełni legalnego, bezpiecznego sklepu, ponieważ ze względu na mocno kontrolowaną produkcję tego fenomenalnego sterydu, czarny rynek obracający się w około produkcji sterydów anabolicznych częstokroć tworzy jego niebezpieczne, nieprzetestowane zamienniki, mogące mieć negatywny wpływ nie tylko na twoje zdrowie, ale i życie. Z tego względu, zalecamy aby przed rozpoczęciem kuracji przy pomocy Testosteronu Enanthate omówić jego dawkowanie wraz z lekarzem, który jednocześnie przepisze nam odpowiedni preparat zawierający w swoim składzie chcianą przez nas substancję.

Dodatkowo, Testosteron Enanthate nie powinien być stosowany przez kobiety, które ze względu na biologiczny aspekt nie powinny stosować preparatów zawierających tak wysokie dawki męskich hormonów, mogąc dzięki nieodpowiedniemu zastosowaniu doprowadzić do takich zmian w organizmie jak:

 • Zmiana głosu
 • Powiększenie narządów rozrodczych
 • Wzrost owłosienia ciała
 • Maskulinizacja

Dodatkowo, osoby cierpiące na negatywne dolegliwości związane ze stosowaniem testosteronu również nie powinny zwiększać jego produkcji przez spożywanie Testosteronu Enanthate, a osoby cierpiące na schorzenia alergiczne chcąc rozpocząć kurację preparatem powinny niezwłocznie udać się na konsultacje z lekarzem.

 

Podsumowanie

Testosteron Enanthate to popularny w kręgach sportowo-kulturystycznych steryd, który z całą pewnością posiada mnogość pozytywnych aspektów, bezpośrednio oddziałujących na pracę męskiego organizmu, w wielu przypadkach poprawiających jego prawidłową funkcjonalność. Koniec kuracji z zastosowaniem Testosteronu Enanthate powinien być również rozpoczęciem intensywnej terapii po cyklowej, która zredukuje możliwe po zaprzestaniu stosowania preparatu czynniki uboczne.

Przed rozpoczęciem stosowania Testosteronu Enanthate, jak i jakiegokolwiek sterydu należy wziąć sobie do serca własne bezpieczeństwo i pomyśleć nad tym, czy na pewno potrzebujemy stymulacji organizmu tak silnymi środkami, mogącymi mieć jednocześnie zbawienny jak i negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też, w ramach ostrożności należy skonsultować swoje chęci rozpoczęcia cyklu z użyciem Testosteronu wraz ze swoim lekarzem, lub odpowiednio przeszkolonym trenerem, który zapewni Ci wysoką wiedzę merytoryczną, a także dobierze odpowiednie dawkowanie, dostosowane pod twój organizm i jego wymogi.