W czym pomaga fala uderzeniowa.

W czym pomaga fala uderzeniowa.

Fala uderzeniowa to dość nowa metoda łagodzenia bólu, szczególnie bólu powiązanego z układem ruchu. Jest skuteczna przy przeróżnych urazach oraz w stanach zapalnych. Stosowana zarówno u sportowców i innych aktywnych ludzi, jak i u osób starszych, które często zmagają się z chorobami układu ruchu. Dodatkowo, fala uderzeniowa jest też używana na różne sposoby przy zabiegach kosmetycznych. Jest bardzo zdrowa dla naszego organizmu, dlatego też fala uderzeniowa prywatnie jest również wykonywana i coraz bardziej popularna. Prywatnie fale uderzeniową możemy wykonać nie tylko po konsultacji z lekarzem – często wystarczy udać się do odpowiedniego miejsca gdzie wykonują ten zabieg.

Jak wygląda zabieg

Sama fala uderzeniowa wytwarzana jest przez specjalną aparaturę pod wysokim ciśnieniem i przesyłana za pomocą specjalnych impulsów przez głowicę do naszego ciała. W taki sposób dociera ona dokładnie do miejsca, gdzie odczuwamy ból i przez to jest taka skuteczna. Fala uderzeniowa działa tylko i wyłącznie na chore tkanki w żaden sposób nie ingerując w tkanki zdrowe. Moc fali uderzeniowej oraz czas trwania dobierana jest indywidualnie do schorzenia i stanu pacjenta. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to zabieg jednorazowy. By przyniósł jak najlepsze efekty, falę uderzeniową stosuję się w cyklach około 5 zabiegów, które wykonywane są średnio raz lub dwa razy w tygodniu. Jeden taki zabieg jest bardzo krótki, trwa jedyne kilka minut.

Wskazania do fali uderzeniowej

Przede wszystkim, fala uderzeniowa jest przy urazach układu ruchowego, oraz przy zwyrodnieniach by opóźnić wykonywanie skomplikowanych operacji, lub zupełnie je wykluczyć. Świetnie fala uderzeniowa sprawdza się też przy różnych naderwaniach ścięgien oraz przy przepracowaniu danych mięśni. Różne schorzenia kończyn dolnych, takie jak problemy z rzepką czy ścięgnem Achillesa również są wskazaniem do zastosowania fali uderzeniowej.
Z fali uderzeniowej często korzystają też sportowcy którzy po swojej karierze borykają się z problemami takimi jak łokieć tenisisty czy golfisty. Takie nabyte zwyrodnienia potrafią bardzo boleć, a fala uderzeniowa stosowana regularnie może wykluczyć ból a nawet zregenerować nadwyrężone stawy.
Fala uderzeniowa prywatnie jest też wykorzystywana w gabinetach z zabiegami kosmetycznymi. Badania wykazały że poprawia ona krążenie i stymuluje rozpad tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie pomaga w spalaniu nadmiernych kilogramów.

Fala uderzeniowa Warszawa – przeciwwskazania

Oczywiście trzeba pamiętać, że fala uderzeniowa ma również swoje przeciwwskazania. Pamiętać musimy o tym przede wszystkim jeśli fala uderzeniowa prywatnie ma przebiegać bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim pacjenci po zawałach serca, oraz w trakcie leczenia nowotworów, powinni zrezygnować z stosowania tego zabiegu. Dodatkowo, jeśli przechodzimy aktualnie jakąś poważniejszą infekcje, przy której występuje gorączka, również powinniśmy wstrzymać się z poddawaniem się takiej terapii.