Wybieramy chirurga naczyniowego – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy chirurga naczyniowego – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz pomocy chirurga naczyniowego, lecz chciałbyś mieć decydujący głos w tym, kto zajmie się leczeniem Twoich schorzeń? Koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając chirurga naczyniowego.

Po pierwsze doświadczenie

Na rynku znaleźć można specjalistów pracujących w ramach NFZ, jak również takich, którzy prowadzą prywatną praktykę. Doświadczenie pokazuje, że czekanie w kolejkach do specjalistów bywa długie i męczące. Co wtedy, gdy potrzebna jest pilna pomoc? W takich przypadkach pozostają nam usługi prywatne chirurga naczyniowego. Na rynku działa ich wielu, ale chirurg naczyniowy warszawa chirurgowi nierówny. Jeden może mieć bogate doświadczenie i z sukcesami leczyć pacjentów, drugi niestety dopiero zaczyna praktykę. W przypadku poważniejszych dolegliwości z pewnością lepiej trafić pod opiekę doświadczonego specjalisty dlatego przy wyborze upewnijmy się, że z kimś takim będziemy mieć do czynienia.

Wyposażenie gabinet

Naszej uwadze niech nie umknie również samo wyposażenie gabinetu. Profesjonalista zawsze korzysta z najwyższej jakości sprzętu i powinien mieć go w swoim punkcie usługowych. Z pewnością u chirurga nie powinno zabraknąć sprzętu do diagnostyki, który umożliwia wykonanie USG Dopplera (w tym np. tętnic szyjnych, kręgowych, kończyn dolnych i górnych, czy USG Dopplera żył kończyn dolnych i górnych), tomografii, angioskopii, czy arteriografii. Specjalistę, który nie ma w swoim gabinecie podstawowego sprzętu, ciężko będzie nazwać profesjonalistą. Zastanawiasz się pewnie, skąd masz wiedzieć, jak wygląda taki sprzęt? Tak naprawdę nie musisz tego wiedzieć, ale kiedy specjalista zleci badania, a Ty będziesz musiał biegać po innych punktach, by je zrobić, już daje znak, że ten gabinet nie jest na tyle profesjonalny, jak się o nim mówi.

Podejście do pacjentów

Bardzo ważne jest także pierwsze wrażenie i nie dotyczy to tylko lekarza specjalisty, ale również całego personelu medycznego zatrudnionego w danym gabinecie. W końcu skoro zdiagnozowano u nas schorzenia naczyń krwionośnych lub limfatycznych, to będziemy pod dłuższą opieką danego lekarza. Powinno to być miejsce przyjazne dla nas, które nie będzie powodowało stresu, czy dyskomfortu. Jeśli każda wizyta będzie nam się źle kojarzyła, lepiej poszukać innego gabinetu. W końcu płacąc za usługi, mamy prawo oczekiwać, że personel zajmie się nami odpowiednio.

Opinie innych klientów

Bardzo cennym źródłem informacji są także opinie innych klientów. Dlatego, zanim zapiszemy się na wizytę w danym gabinecie, nie zaszkodzi sprawdzić, co o samym chirurgu naczyniowym, jak i o całym personelu gabinetu mają do powiedzenia pacjenci. Zastanawiasz się skąd wziąć tego typu informacje? Z sieci! W końcu Internet to prawdziwa kopalnia różnego typu informacji, w tym również o lekarzach. Ludzie bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Jeśli poświecimy trochę czasu na zapoznanie się z tymi informacjami, to szybko ustalimy, który gabinet jest wart naszej uwagi, a który lepiej omijać.